Naším druhým projektem je projekt SHARE THE ROAD. Tento projekt je zaměřen na zlepšení osvěty mezi motoristickou veřejností ohledně bezpečnosti cyklistů na silnicích a zlepšení vztahu motorista - cyklista.

Z našeho pohledu se v tuto chvíli dělá velice málo ve věci osvěty mezi motoristy ohledně bezpečnosti cyklistů na silnicích. Cyklisté jsou nedílnou součástí silničního provozu a s ohledem na jejich zranitelnost, rychlost a brzdící schopnosti, je nutno se k nim chovat zcela jinak než k ostatním účastníkům silničního provozu. Jako zásadní vidíme, že je potřeba motoristům zdůrazňovat, že:

1. Při předjíždění je potřeba dát odpovídají odstup od cyklisty minimálně 1,5m a předjíždět pouze, když je to bezpečné

2. Nepředjíždět auto, když v protisměru jede cyklista

3. Předvídat, že za zatáčkou může jet pomalý cyklista, kterému se musím vyhnout

4. Nepředjíždět cyklistu, když hned před cyklistou odbočuji doprava, podobně i na křižovatkách

5. Při brzdění si uvědomit, zda za mnou není cyklista, protože kolo má daleko delší brzdnou dráhu než auto, hlavně při jízdě z kopce

6. Zpomalit, když vidíme na kolech malé děti a tomu přizpůsobit rychlost a odstupovou vzdálenost

 

Kampaň/projekt na léto 2015 - SHARE THE ROAD se zaměřuje na dva nejdůležitější body bezpečnosti cyklistů v silničním provozu:

1. Share the road – sdílej silnici. Jedná se o osvětu mezi motoristickou veřejností, že silnice nepatří jen motoristům, ale i cyklistům

2. Dodržování bezpečné odstupové vzdálenosti od cyklistů

Jednáme s BESIPem o možném zaštítění tohoto projektu a od této spolupráce si slibujeme hlavně to, že následně budeme schopni získat pro projekt některého výrazného partnera, který nám pomůže s expanzí projektu a tím bychom docílili i snížení cen jednotlivých produktů.

V současné době máme připravené jednak samolepky s odstupovou vzdáleností a cyklodresy. Samolepky jsme schopni zasílat zájemcům, kteří jsou schopni odebrat 10 a více kusů. Cena jedné PVC samolepky je 25,- Kč včetně DPH plus poštovné. Cyklodresy SHARE THE ROAD je možné objednat na emailové adrese petrmandel@feedzone.cz. Standardní dres je vyroben z materiálu Dry Cool s krátkým zipem, s reflexním prvkem nad kapsami. Pánský cyklodres je v této specifikaci k dostání za 1 200,- Kč včetně DPH plus poštovné. V příštích dnech rovnež chystáme dámský dres, který bude místo hnědo/oranžové barvě v růžové. S ohledem na počáteční fázi projektu počítejte s dvoutýdenní dodací lhůtou.

Dále připravujeme originální volnočasová trička, která se objeví v naší nabídce během dubna 2015.

                                       

NOVINKY

  • AUSTRALANI NA GIRU

    20.5.2015

     AUSTRALIAN MATES

  • SHARE THE ROAD DRESY KE KOUPI

    14.4.2015

    Cyklistická sezóna začíná a my jsme pro Vás připravili cyklistické dresy projektu SHARE THE ROAD, které slušnou formou žádají řidiče o dodržování bezpečné odstupové vzdálenosti. Více info na stránce SHARE THE ROAD.

Starší »

GALERIE

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!