MUSETTE je francouzský název pro chlebník, plátěnou tašku, ve které dostávají profesionální cyklisté od svých týmů jídlo a pití, aby doplnili energii. Takový je i náš MUSETTE. Je to místo, kde cyklisté mohou doplnit energii.

Většina měst a obcí buduje cyklistickou infrastrukturu. Naším záměrem je této infrastruktuře dodat další rozměr a vybudovat místo, kde budou moci cyklisté dotankovat energii na další cestu, setkat se s jinými cyklisty, nechat si udělat servis kola, získat nové informace o cyklistických trasách nejen v Praze a seznámit se s děním ve světové cyklistice prostřednictvím mnoha odborných časopisů. MUSETTE je místem, kde je příjemné posedět nejen pro ty, pro které je cyklistika něčím více, ale i pro širokou veřejnost, která se bude moci seznámit s cyklistickým prostředím z mnoha úhlů.

Ve světě je silniční cyklista velmi silně spojená s pitím kávy. Není nic důležitějšího než ukončení sobotní ranní vyjížďky kávou a koláčem v kruhu svých cyklistických přátel. Takto vypadá sobotní či nedělní dopoledne na mnoha místech v Itálii, Francii, ve Španělsku, ve Velké Británii, ale i v Austrálii.

MUSETTE bude zbudován ze tří lodních kontejnerů a to zcela z prostých důvodů. Cyklisté jsou pragmatičtí lidé, kteří nepotřebují k jízdě do práce klimatizaci a elektronické stahování okének, natož pak automatickou převodovku. Cyklisté sázejí na letité osvědčené systémy, které jsou roky zdokonalovány, ale v principu jsou stále stejné. Proto budou pro MUSETTE použity staré lodní kontejnery, naší snahou je nejen cycling ale i re-cycling.

Exteriér

Exteriér bude nabízet venkovní sezení na předzahrádce včetně velkého stojanu na kola. V jedné části předzahrádky bude umístěn servis kol o letních víkendech, který bude sloužit nejen potřebám zákazníků MUSETTE, ale i široké veřejnosti. Kontejnery budou z venkovní strany ponechány v původní podobě pouze označeny jménem kavárny – MUSETTE a logem SHARE THE ROAD, což je druhý projekt společnosti FEED ZONE s.r.o., za zlepšení bezpečnosti cyklistů na silnicích.

Interiér

V interiéru bude výrazným prvkem otevřený nízký bar, který zprostředkuje snadný kontakt obsluhy se zákazníky. Dalším vnitřním vybavením by měly být portréty českých a světových cyklistických legend, jako jsou:

Eddy Merckx

Zdeněk Štybar

Ashton Martyn

Jaroslav Kulhavý

Tony Martin

Mark Cavendish

Kateřina Nash

Jiří Ježek

Pepa Dressler

Součástí naší nabídky bude, že všichni světoví, evropští či olympijští vítězové nebo účastníci jedné z Grand Tour u nás mají vždy kávu a zákusek zdarma. To platí pro jakoukoliv cyklistickou disciplínu. Dále všichni cyklisté s kolem obdrží 5% slevu a 10% slevu v případě, že se stanou aktivními cyklisty našeho klubu na www.strava.com. Zcela originální myšlenkou je káva zdarma pro toho, kdo je zrovna na stejném pořadí, jako je den v měsíci dle aplikace STRAVA, např. na kopci z Vraného nad Vltavou do Zvole. MUSETTE připravuje rovněž vlastní aplikaci pro Smartphones, kde budeme informovat kromě novinek ze světa kávy a cyklistiky o chystaných společných vyjížďkách, závodech v Čechách a ve světě a dalších akcích pro cyklisty, které si necháváme jako překvapení.

MUSETTE bude rovněž černá stěna, na které bude aktualizován jak seznam nadcházejících světových cyklistických závodů, tak i hobby a profesionální akce v České Republice.

Stoly a židle budou domácí české produkce. Na televizi bude možné sledovat cyklistické závody z celého světa tak, aby si přátelé mohli přijít posedět třeba při dojezdu jedné z etap Grand Tour. Budou zde i cyklistické časopisy z Čech i ze světa, které bude možné si během návštěvy kavárny zapůjčit ke čtení.

V současnosti dokončujeme práce na konceptu, který ve formě studie můžete shlédnout v Galerii. Jednáme s několika majiteli pozemků o akvizici a naším plánem je otevřít první cyklokavárnu MUSETTE začátkem roku 2016.

 

NOVINKY

  • AUSTRALANI NA GIRU

    20.5.2015

     AUSTRALIAN MATES

  • SHARE THE ROAD DRESY KE KOUPI

    14.4.2015

    Cyklistická sezóna začíná a my jsme pro Vás připravili cyklistické dresy projektu SHARE THE ROAD, které slušnou formou žádají řidiče o dodržování bezpečné odstupové vzdálenosti. Více info na stránce SHARE THE ROAD.

Starší »

GALERIE

uživatelský obsah - vždy jako poslední článek!!!